Toruń jest piękny

Trochę o historii Torunia

Jest jednym z najstarszych miast Polski. Prawa miejskie uzyskał w 1233 roku. W czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów Toruń był jednym z najbogatszych, będąc jednym z czterech największych miast Królestwa Polskiego, miastem królewskim i hanzeatyckim, posiadającym autonomiczne uprawnienia polityczne, w tym m.in. prawo do czynnego uczestnictwa w akcie wyboru króla. W 1365 roku Toruń uzyskał prawo składu, co w znacznym stopniu przyczyniło się do rozwoju handlu w mieście. W Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik, a jego dom rodzinny wciąż znajduje się w centrum Starego Miasta.

W 1997 roku toruński średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, a od 2004 roku Toruń jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO.

Zapraszamy do naszych Apartamentów zlokalizowanych w centrum toruńskiej Starówce

Poniżej kilka zdjęć toruńskiej Starówki doskonale prezentującej się z lewego brzegu Wisły, jak również posiadającej swój unikalny klimat zwłaszcza wieczorem. Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia zachęcą Was do odwiedzenia Torunia. Jeśli tak, to zapraszamy na nocleg do naszych Apartamentów usytuowanych w ścisłym centrum, w obrębie Starego Miasta.